attēls
attēls
attēls

Autors: Māra Cielēna

Nosaukums: Klusis un Strīpiņš

Cena: EUR 3,80 (cena norādīta bez PVN)

 

Desmit nelielas pasaciņas vēsta par kaķēnu un trusi, kuri dzīvo rosīgu un interesantu dzīvi: piedalās sacensībās kūleņošanā, būvē kokā māju, ceļ telti, kurā pārnakšņot, vāc draugus un dzen viens otru pieguļā… Autore mīļi un asprātīgi atklāj bērniem tuvu pasauli, kurā pēkšņas idejas un iegribas ne vienmēr ir līdzsvarā ar iespējām un prasmēm. Kad lietainā dienā draugi zīmē viens otra portretu, viņiem gribot negribot jāatzīst, ka ir sanākušas karikatūras. Tas nozīmē, ka iecerētais nav izdevies, taču tas nenozīmē, ka nekas nav izdevies!

 

Grāmatas burvība ir viegli ironiskā gudrība, kas atklājas  dažādās dzīves situācijās. Ceļot kokā māju, lai paslēptos no čūskām, draugi nevar iztikt bez zalkša palīdzības. Nakšņojot  teltī, ko sagāž vējš, viņi nokļūst burulaivā. Pasaule ik brīdi mainās, un arī mēs maināmies, pat tad, kad esam pavisam mazi. Precīzāk sakot, tieši tad mēs maināmies visvairāk, jo augam.


Vienā no pasaciņām galvenie varoņi sarīko koncertu, kurā uzved tik pazīstamo dzejoli “Mazs kaķīt’s, mazs zaķīt’s”. Vai kaķītis tēlo kaķīti un trusis zaķīti? Nē, gluži otrādi. Un kāpēc gan ne?


Grāmata ir piemērota pavisam maziem bērniem, taču tā var sagādāt prieku arī lielākiem. To var šķirstīt, skatīties, klausīties, lasīt, un to var arī izspēlēt, jo līdzās stāstošajam tekstam ir ilustrācijas ar tēlu runu. Šie teksti atšķiras no pamatteksta – tie rakstīti lielajiem burtiem. Līdz ar to grāmata īpaši parocīga lasītapguves procesā. Kopā ar pieaugušajiem mazie burtotāji  gluži neviļus var iemācīties izlasīt pirmos vārdus un rast ceļu uz noslēpumaino rakstīto pasauli.


Māksliniece Irēna Lūse ir radījusi šķelmīgus un dzīvīgus tēlus, pildījusi grāmatu ar smalkām detaļām.

Mīkstie vāki, 24 lapaspuses

 

 


Grāmatu apgāds Lietusdārzs

Starta ielā 22-12, Rīgā, LV-1006, tālrunis +371 26214327

© Lietusdārzs, 2011