attēls

Autors: Gārts Steins

Nosaukums: Ja es spētu izstāstīt

Cena: EUR 6,00 (cena norādīta bez PVN)


Romāns "Ja es spētu izstāstīt" (The Art of Racing in the Rain) ir tulkots vairāk nekā 30 valodās un pārdots miljoniem eksemplāru lielā tirāžā. Grāmata vairāk nekā trīs gadus nepameta Amazon.com 100 pieprasītāko grāmatu sarakstu, ilgstoši ieņemot arī līderpozīciju, teju divus gadus atradās The New York Times populārāko grāmatu sarakstā un saņēma Amerikāņu grāmattirgotāju asociācijas atzinību. Kinokompānija Universal Pictures ir iegādājusies tiesības grāmatu ekranizēt, galveno vīriešu lomu atvēlot Patrikam Dempsijam, kuru iemīlējuši televīzijas seriāla "Grejas anatomija" skatītāji.


Kad Mongolijā nomirst suns, viņu aprok augstu kalnos, lai cilvēki nevarētu staigāt pār tā kapu. Saimnieks iečukst sunim ausī, ka vēlas, lai nākamajā dzīvē tas atgrieztos kā cilvēks. Pirms iemiesošanās jaunā ķermenī suņa dvēselei ir ļauts doties ceļojumā pāri pasaulei un skriet tuksnešu līdzenumos, cik ilgi vien tā vēlas. Es to dzirdēju National Geographic kanālā, tādēļ tai jābūt patiesībai. Bet ir teikts, ka ne visi suņi atgriežas kā cilvēki. Tikai tie, kas ir gatavi.

Es esmu gatavs.


Šis ir stāsts par Enco – suni ar filozofa dvēseli – un viņa dzīves ceļojumu, par viņa ģimenes likteņa līkločiem, traģēdijām un laimes mirkļiem. Enco dzīves ceļš nav no vieglajiem – tas ir pārbaudījumu, smieklu un asaru pilns un savijies kopā ar viņa saimnieka Denija, aizrautīga autosportista, negaidītiem pagriezieniem bagāto ceļu. Vīrišķīgais Denijs, sievišķīgā Ieva, bērnišķīgā Zoija un... tik suniskais un reizē cilvēciskais Enco ir viens veselums – par spīti šķēršļiem, kas viņus šķir, par spīti grūtībām. Romāna autors pilnībā devis vārdu sunim – un līdz ar to ļāvis ieskatīties aizkustinoši uzticīgas un saprātīgas būtnes dvēselē. Enco drāma ir tā, ka suns nespēj sazināties ar cilvēkiem viņu valodā. Suns daudz ko saprot, pirms viņam tuvie cilvēki to ir aptvēruši, viņš ļoti grib palīdzēt, grib glābt savējos...  Ar smaidu un reizē apbrīnu var teikt – pārcilvēciskiem spēkiem suns cīnās par savas ģimenes laimi. Pēc grāmatas izlasīšanas ikviens suņa saimnieks uz savu četrkājaino draugu palūkosies citām acīm. Savukārt tie, kuriem līdz šim suņi bijuši pasveši, noteikti jutīs, cik tuvi mums tie spēj būt.

 

________


Gārts Steins (1964) ir amerikāņu rakstnieks un filmu producents, Kolumbijas Universitātē ieguvis maģistra grādu mākslas zinātnē un uzņēmis vairākas godalgotas dokumentālās filmas, kā arī sarakstījis trīs grāmatas. 

 

No angļu valodas tulkojis Elviss Ozols. Ievas Rusiņas vāka dizains.

Mīkstie vāki, 272 lappuses

 

   

Grāmatu apgāds Lietusdārzs

Starta ielā 22-12, Rīgā, LV-1006, tālrunis +371 26214327

© Lietusdārzs, 2011