attēls

 

Kā pārvarēt krīzi

                                                                                                                  Apgāda cena 10 eiro

 


Stress, krīze, izdegšana – parādības, kuru biedējošās izpausmes pazīstamas gandrīz visiem. Mēdzam tās uzskatīt par mūsdienu pasaules nelaimēm. Sevišķi bieži tās pieminam laikā, kad visus skārusi pandēmija un karš Eiropā. Tie ir skaidri saskatāmi stresa avoti, taču ne  vienīgie. Arī šķiršanās, slimība, neveiksmes darbā, naudas trūkums vai daudzu  mazāku grūtību virknes var radīt hronisku stresu, kas cilvēka smadzenes noved līdz krīzei. Nereti pat šķietami harmonisks dzīvesveids slēpj emocionālu, psiholoģisku strupceļu, no kura saviem spēkiem cilvēks neprot tik laukā.

Stress, krīze, izdegšana nav parādības, kas radušās  mūsdienās, taču var teikt, ka pēdējās desmitgadēs zinātnieki un ārsti pievērsuši tām arvien lielāku vērību, saistot ar tām visdažādākos cilvēka veselības un labklājības aspektus. Labā ziņa ir tā, ka līdz ar to tiek radītas arvien jaunas iespējas, kā cilvēkiem palīdzēt.

Apgāds “Lietusdārzs” laidis klajā grāmatu, kas palīdzēs lasītājiem risināt problēmsituācijas un krīzes, lai kādi būtu to cēloņi:  “Pieci soļi hroniska stresa pārvarēšanai”. Tās autoriem ir liela pieredze smadzeņu darbības traucējumu ārstēšanā.

Dr. med. Dženifera Lova (Jennifer Love) ir psihiatre, kas dziedinājusi simtiem dziļā krīzē nokļuvušu pacientu. To vidū ir gan dažādu atkarību, gan smagu fizisku bojājumu mocīti cilvēki.

Dr. psych., Dr. phil. Kjells Tore Hoviks (Kjell Tore Hovik) ir neiropsihologs, kura klīniskā un pētnieciskā darba pieredze ļauj dziedēt pacientus no bioloģiskā, psiholoģiskā un sociālā aspekta, ņemot vērā, kā visi šie faktori veidojuši katru indivīdu.

Abu autoru darbs ļāvis izpētīt, ko ilgstošs stress var nodarīt smadzenēm un līdz ar to veselībai kopumā. Grāmatā atklāts, kā smadzenes sadarbojas ar ķermeņa dabisko reakcijas sistēmu, kā vides un emocionālie signāli var izraisīt visdažādākās fiziskās reakcijas: krampjus, sāpes, dzimumtieksmes samazināšanos, apātiju u.c.

Autori izstrādājuši Piecu soļu metodi, kas ļauj ne tikai pamanīt krīzes izpausmes, bet arī krīzi pārvarēt, pat gūstot tā saucamo pēctraumatisko izaugsmi. Viņu darbs lasītājam labi uztveramā veidā sniedz šādas iespējas:

 

*izprast savus fiziskos simptomus,

*iemācīties praktiski pārvarēt krīzi,

*uzzināt, kā rīkoties dažādās  situācijās.

 

Iegūtās zināšanas ļaus atgūt kontroli pār savu dzīvi gan tad, kad cilvēks pirmoreiz mūžā saskāries ar līdz tam nepieredzētām grūtībām, gan tad, ja dažādu sarežģījumu dēļ atkal un atkal nokļuvis šķietamā strupceļā.

 

Krīzes ir nenovēršamas, taču mēs ceram, ka metodika, kuru

piedāvājam šajā grāmatā, palīdzēs jums izvairīties no kaitējuma,

kuru hronisks stress var nodarīt smadzenēm, ķermenim un dzīvei

kopumā tuvākā un tālākā nākotnē, un pat ievirzīt jūsu dzīvi panākumu

gultnē, kurus jau sen esat pelnījis.

 

                                                                               Kjells Tore Hoviks 

 

 

 

Grāmatu no angļu valodas tulkojusi        Ināra Siliņa               .          

Grāmatu apgāds Lietusdārzs

Starta ielā 22-12, Rīgā, LV-1006, tālrunis +371 26214327

© Lietusdārzs, 2011