attēls

                                                                   (Apgāda cena 3.50 eiro)

Trakulīte atgriežas vēlreiz

 

Bērni aug ātri, un tie, kuriem  tika lasīti dzejoli no rakstnieces Māras Cielēnas grāmatas “Trakulīte sandalīte” pirmizdevuma (2008),  iespējams, nu jau gribētu palasīt priekšā saviem mazajiem. Dažu labu dzejolīti jaunie vecāki  droši vien atceras no galvas, jo tie ir tik dinamiski, mīļi un jocīgi, ka paši lien galvā.

Apgāds “Lietusdārzs” šo pavisam maziem bērniem un viņu vecākiem veltīto krājumiņu atkārtoti laidis klajā  vairākkārt, jo pēc tā ir pieprasījums jau 15 gadus. Panākumu atslēga ir šo šķietami vienkāršo pantu ietilpība: vēstot par katram bērnam pazīstamām situācijām un darbībām − ģērbšanos, ēšanu, rotaļāšanos, gulētiešanu, tie šīs ikdienišķās norises apdveš ar burvību. Tāpat kā  latviešu tautas dziesmas, kuras palīdz bērnu iemidzināt, nomierināt, paēdināt un vienlaikus pārsteidz ar neparastu dzejiskumu, arī šie dzejoļi veiksmīgi apvieno dzeju un sadzīvi. Īsie, skanīgie panti ir ļoti emocionāli − tie bērnu iepriecina, samīļo, iedrošina. Dzejolīši labi izmantojami bērna valodas attīstīšanai, kā arī pirmajām uzstāšanās reizēm mājās un bērnu dārzā.
Neatņemama grāmatas daļa ir  mākslinieces Ilzes Dambes izteiksmīgie zīmējumi.

Laiks pierādījis, ka nelielajai grāmatiņai piemīt liels spēks – tā padara par jauku piedzīvojumu pat tādu garlaicīgu darbību kā, piemēram, ģērbšanās: “Labā kāja ielien alā,/Izlien laukā otrā galā...”

 

Grāmatu apgāds Lietusdārzs

Starta ielā 22-12, Rīgā, LV-1006, tālrunis +371 26214327

© Lietusdārzs, 2011