attēls

 

 

Izdots Māras Vildes stāstu krājums "Tā notiek tikai Gruzijā"

 

                                                                                            Apgāda cena 10 eiro

 


Apgāds “Lietusdārzs” laidis klajā žurnālistes un redaktores Māras Vildes grāmatu “Tā notiek tikai Gruzijā” desmit humorpilnos stāstos uztaustīts 20.-21.gs. Gruzijai raksturīgais pulss un atsegts ārpusnieka skatam neredzamais.

Krājums nav nedz ceļojumu apraksts, nedz tūrista piezīmes par Gruzijā pieredzēto.  Vēstījuma pamatu veido skats no iekšpuses – autore vērtusi īsprozā gruzīnu draugu kolorītos stāstus par patiesiem notikumiem, starp kuriem uzmirdz arī tik krāšņas epizodes, kas jau balansē uz ticamības robežas.

Kuriozi notikumi seko cits citam, atklājot īsti gruzīniskus tipāžus – lasītājs   uzzinās, kādā traģikomiskā kaislību virpulī dzīvo mazpilsētas Cēzars un Kleopatra, kā līdzcilvēkus pārsteidz vietējais citplanētietis un nešpetna pundure, iepazīs galvaspilsētas izcilāko skaistuli, kuras mīlasnakts takse ir huzāru rulete, un daudzus citus.  

Krājuma spilgtā tēlu galerija ilustrē gan modernās Tbilisi, kurā valda kastu sistēma un rotaļas ar statusu, gan mazpilsētas tikumus un nerakstītos likumus, kuru pārkāpšana nozīmē sevis apkaunošana. Šīs sistēmas viļņošanās ietekmē gan mīlnieku, gan kaimiņu un kolēģu attiecības.

Grāmatas autore gadu gaitā novērojusi, ka starp latviešiem un gruzīniem valda simpātijas un savstarpēja interese. Būdama Gruzijas pazinēja, viņa saredz daudz kopīgā un tikpat daudz atšķirīgā, turklāt “aiz Gruzijas sabiedrības viesistabas sienas izbūvēts ne mazums nolēpumainu kambaru, par kuru esamību vērotājs no malas pat nenojauš, nemaz nerunājot par to, kas tajos noglabāts”. Autore arī uzsver, ka mūsdienu norises Gruzijā nereti saduras ar aizgājušā laika vērtībām un izpratni par pasauli, tā dodot vielu jautriem pārpratumiem un neticamiem konfliktiem.

Visus šos kinematogrāfiski uzrakstītos stāstus vieno cilvēciskums un labestīgs skatījums uz cilvēka dabas krāšņākajām izpausmēm. 

Grāmata iegādājama Latvijas grāmatnīcās.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grāmatu apgāds Lietusdārzs

Starta ielā 22-12, Rīgā, LV-1006, tālrunis +371 26214327

© Lietusdārzs, 2011