attēls

Autors: Margo Fragoso
Nosaukums: Tīģer, tīģer...

Šobrīd prece nav pieejama 

 

Kādā vasaras dienā Margo tuvējā baseinā satiek Pīteru un abi sāk spēlēties. Viņai ir septiņi, viņam – piecdesmit viens. Kad Pīters uzaicina Margo un viņas māti pie sevis ciemos, mazā meitene nonāk ārēji pasakainā namā ar eksotiskiem dzīvniekiem un brīnumainu dārzu aiz mājas. Soli pa solim un apkārējiem nemanāmi Pīters manipulē ar Margo un uzbur viņai šķietamu sapņu pasauli, kas satver meiteni arvien ciešāk un vilina arvien dziļāk. Ar laiku Pīters kļūst par Margo rotaļu biedru, tēvu un arī mīļāko. Meistarīgi slēpjot savus nodomus no līdzcilvēkiem, Pīters pacietīgi pakļauj mazo, dzīvespriecīgo un nedaudz sapņaino meiteni arvien vairāk, līdz viņa vairs nespēj saviem spēkiem atbrīvoties no acu apmāna, par kuru ir pārtapusi viņas dzīve.

 

“Tīģer, tīģer…” ir emocionāls autobiogrāfisks stāsts, kas palīdz vecākiem, līdzcilvēkiem un no līdzīgas vardarbības cietušajiem pamanīt un saprast, cik prasmīgi bērnu izmantotāji prot apburt savus upurus un cik izmanīgi apslēpj savus nodarījumus no sabiedrības acīm. Tāpat tas sniedz paraugu, kā pēc notikušā atkal nostāties uz kājām.

 

Noslēpumi, kas atļāva zelt Pītera pasaulei, klusēšana un noliegšana ir tieši tie spēki, uz kuriem paļaujas visi varmākas, lai viņu īstie motīvi paliktu apslēpti. Ir nepatīkami par to runāt un domāt. Bet svarīgāk ir to darīt pietiekami skaļi un bieži!

Margo Fragaso

 

Margo Fragoso autobiogrāfiskais stāsts “Tīģer, tīģer…” ir šokējis lasītājus daudzās valstīs. Tas tulkots vairāk nekā divdesmit valodās un pievērsis sabiedrības uzmanību vardarbībai pret bērniem, un atklājis, kādēļ bieži vien to nemaz nepamanām. Ietekmīgākie pasaules preses izdevumi “Tīģer, tīģer…” atzinuši par 2011. gada labāko dokumentālo grāmatu, to uzskata par obligāto literatūru ikvienam, kam rūp bērnu labklājība un kas vēlas izprast, kā novērst nelaimi, pirms tā notikusi.

 

Grāmatu no angļu valodas tulkojusi Ilze Jansone, grāmatu “Insomnia”, “Viņpus stikla” un citu autore.

Mīkstie vāki, 368 lapaspuses

Grāmatu apgāds Lietusdārzs

Starta ielā 22-12, Rīgā, LV-1006, tālrunis +371 26214327

© Lietusdārzs, 2011