attēls

Autors: Nabīls Kureši

Nosaukums: Pretrunīgais islāms

Cena: EUR 10.00 (cena norādīta bez PVN)

 

 

Nabīls Kureši ir visā pasaulē atzīts pakistāniešu izcelsmes amerikāņu rakstnieks. Ieguvis augstāko izglītību medicīnā, viņš studējis arī reliģiju vēsturi un mūsdienu politiskās norises islāma un kristietības kontekstā. Autors dzimis un audzis musulmaņu ģimenē, taču vēlāk pieņēmis kristietību, nespējot samierināties ar daudzām islāma tendencēm. Autors sarakstījis vairākas grāmatas un rakstus par islāma izplatību Rietumos, kā arī uzstājies ar lekcijām vairāk nekā 100 prestižās universitātēs un piedalījies publiskās debatēs visā pasaulē. Nabīlu Kureši uzskata par vienu no mūsdienu vadošajiem reliģiskās domas līderiem, un daudzas kristiešu organizācijas piešķīrušas viņam apbalvojumus kā labākajam jaunajam autoram.

 

Grāmatā “Pretrunīgais islāms” Nabīls Kureši skaidro, kā Rietumu sabiedrībai reaģēt daudzu islāma draudu apstākļos. Darbā aprakstīta ne vien islāma vēsturiskā rašanās, bet arī mūsdienu tendences. Autors lielu daļu dzīves bijis praktizējošs musulmanis, tādēļ ar nešaubīgu pārliecību atbild uz jautājumiem par to, vai islāmu patiešām var uzskatīt par miera reliģiju, kas ir džihāds un vai radikālais islāms mēģina pakļaut Rietumus šariatam. Autors sniedz atbildes uz šiem un daudziem citiem jautājumiem, palīdzot lasītājiem izkopt kritisku spriestspēju un viest skaidrību par nākotni pasaulē, kurā robežas starp valstīm un reliģijām sāk izzust.

 

Grāmatā lasītājam dāvāta iespēja salīdzināt islāma un kristietības pamata uzstādījumus un noskaidrot, vai abas reliģiskās pārliecības spēj mierpilni sadzīvot līdzās. Autors skaidro, kādu pārmaiņu rītausmā šobrīd atrodas Rietumu sabiedrība un kā pieņemt šīs pārmaiņas gan valsts, gan dziļi personīgā līmenī.

 

Rakstot grāmatu “Pretrunīgais islāms”, galvenokārt vēlējos sniegt atbildi Rietumos valdošajam apjukumam. Nemitīgi notiek teroristu uzbrukumi, taču tiek skandēts, ka islāms ir miera reliģija. Kā saprast šīs pretrunas? Šajā grāmatā aprakstu pirmos soļus, kurus varam spert, lai reaģētu uz sadursmi starp kultūrām un reliģijām. Lūdzos, lai spējam kā sabiedrība atrast un pieņemt labāku ceļu nākotnē, jo vardarbība un neziņa nedrīkst turpināties.

Nabīls Kureši

 

 

No angļu valodas tulkojusi Ilze Jansone

Mīkstie vāki, 192 lappuses

Grāmatu apgāds Lietusdārzs

Starta ielā 22-12, Rīgā, LV-1006, tālrunis +371 26214327

© Lietusdārzs, 2011