attēls

Autors: Ričards Rors

Nosaukums: Lūgšanas spēks

Cena: EUR 10,00 (cena norādīta bez PVN)

 

Franciskāņu mūks Ričards Rors ir visā pasaulē augstu vērtēts garīgais skolotājs.  Daudzu tautu lasītāji izmanto viņa ekumēnisko mācību par eneagrammu un garīgo pilnveidi, lai neapmaldītos laicīgās dzīves labirintos. Autora darbi ir patiesi un neizpušķoti, tie neslēpjas aiz institucionalizētās kristietības sienām un uzrunā lasītājus dziļi personīgi.

 

Grāmatā “Lūgšanas spēks” Ričards Rors pēta lielākos izaicinājumus, ar kuriem saskaramies, cenšoties atsaukties aicinājumam uz patiesu lūgšanu vadītu dzīvi. Autors piedāvā dažādas ikdienišķas pieejas, kā ne vien pilnveidot savu apziņu, bet arī sniegt palīdzību apkārtējai pasaulei. Autors aicina līdzcietīgi pieņemt pasaules sāpes un priekus un soli pa solim dziedēt savas un apkārtējo garīgās brūces.

 

Liela nozīme darbā veltīta meditācijai un citām kontemplatīvām praksēm, kas piešķir lūgšanām dziļumu un plašumu. Autors grāmatā met izaicinājumu institucionalizētajai kristietībai, kas bieži nespēj ierādīt draudzes locekļiem, kā lūgšanas spēj mainīt ne vien viņu pašu, bet arī apkārtējo dzīvi. Un tieši meditācija nereti palīdz tiem, kas meklē stingrāku pamatu zem kājām vai lūko rast mieru pasaulē, kas pārpilna pārdzīvojumu, pārmaiņu un nedrošības.

 

“Ikviena dižena garīgā mācība mudina atteikties no tā, ko mums nevajag un kas mēs neesam. Un tikai tad, kad būsim kļuvuši gana niecīgi, gana kaili un nabadzīgi, atklāsim, ka ironiskā kārtā mūsu patiesā būtība slēpjas vietā, kas ir pietiekami plaša un kurā ir viss mums vajadzīgais. Šajā vietā mums nekas nevienam nav jāpierāda un nekas nav jāaizsargā. Šo vietu sauc par brīvību, Dieva bērnu brīvību. Un šādi ļaudis spēj pieņemt visus citus. Viņi nejūt vajadzību kādu vai kaut ko noliegt.”

Ričards Rors 

 

 

“Franciskānis Ričards Rors ir viens no mūsdienu izcilākajiem garīgajiem skolotājiem. Viņš ir pravietisks cilvēks, meistars, kurš runā un raksta, pamatojoties uz dziļu garīgu Šo grāmatu R. Rors izveidojis no savām aizraujošajām lekcijām, kuras 2005. gadā viņš lasīja Pasaules kristīgās meditācijas kopienas gadskārtējā sanāksmē. Te ir fantastiski dziļas, patiesas un negaidītas atbildes uz daudzu mūsdienu cilvēku jautājumiem: ko nozīmē būt cilvēkam? Kas īsti ir garīgums? Ko nozīmē lūgšana? Ko Te ir arī iezīmēti svarīgi uzdevumi baznīcai, garīdzniekiem, kristiešiem. Protams, daudzas lietas mums var nepatikt... Bet kurš no mums sacīs, ka tēvam Ričardam nav pieredzi. No katras viņa rakstītās rindas mirdz autentiskums. nozīmē pārveide? Kāpēc mums jācieš? pilnīga taisnība?"

Juris Rubenis

 

No angļu valodas tulkojusi Ināra Eglīte

Mīkstie vāki, 160 lappuses

Grāmatu apgāds Lietusdārzs

Starta ielā 22-12, Rīgā, LV-1006, tālrunis +371 26214327

© Lietusdārzs, 2011