attēls

Autors: Margrēta Sitskorna

Nosaukums: Prāta kaislības

Prece šobrīd nav pieejama

 

Margrēta Sitskorna ir klīniskās neirofizioloģijas profesore Tilburgas Universitātē Nīderlandē. Viņu uzskata par vienu no vadošajām pētniecēm Eiropā jautājumos par saikni starp smadzenēm un uzvedību. Viņas pētījumiem ir ne vien akadēmisks, bet arī praktisks pielietojums, jo tie vienmēr tiecas risināt sabiedrībā aktuālus jautājumus tādās nozarēs kā nodarbinātība, ģimenes attiecības, atkarību novēršana un bērnu audzināšana.

 

Grāmatā “Prāta kaislības” autore skaidro, ka cilvēku lielākie netikumi – mantkārība, skaudība, lepnums, slinkums, dusmas, iekāre un negausība – rodas tieši smadzenēs. Katru dienu mēs esam spiesti apvaldīt savas kaislības un cīnīties ar lieliem un maziem kārdinājumiem. Margrēta Sitskorna pamatoti skaidro, kādā veidā mūsu un līdzcilvēku prātā rodas tādi netikumi kā dusmas par sīkumiem, slinkums darbā vai attiecībās, tieksme lielīties par materiālām lietām, neremdināma kāre pēc noteiktiem ēdieniem, atkarības un daudzi citi. Grāmata sniedz nebijušu iespēju ieskatīties smadzeņu “aizkulisēs” un saprast, kā prātā veidojas pieņēmumi pašiem par sevi un to, ko vēlamies iegūt vai sasniegt.

 

Apzinoties, ka ne vienmēr izdodas savaldīt savas kaislības, autore piedāvā dažādas psiholoģiskas metodes, kā ietekmēt smadzeņu darbību un mainīt pašiem savus nevēlamos domāšanas ceļus. Rūpīgi analizējot aizraujošus medicīniskos gadījumus, fascinējošus zinātniskos atklājumus un sabiedrībā samilzušas problēmas, Margrēta Sitskorna ne vien atklāj pasauli, kurā ikdienišķi netikumi lielā mērā diktē cilvēku rīcību, bet arī piedāvā risinājumus, kas mums var palīdzēt nobriest gan personīgā, gan sabiedrības līmenī. Autores aizraujošie pētījumi lasītājiem palīdzēs izprast, kādā veidā smadzenēs veidojas cilvēka personība un kā atbrīvoties no tām rakstura iezīmēm, kuras uzskatām par nevēlamām.

 

Mums visiem bez izņēmumiem ir lieli vai mazi netikumi, taču nekādā gadījumā nav ar tiem jāsamierinās. Mums jābūt aktīviem un jāveido pašiem sava personība!

Margrēta Sitskorna

 

Mīkstie vāki, 160 lappuses

No nīderlandiešu valodas tulkojusi Māra Neikena

 


Grāmatu apgāds Lietusdārzs

Starta ielā 22-12, Rīgā, LV-1006, tālrunis +371 26214327

© Lietusdārzs, 2011