attēls

Autore: Robina Čatkena

Nosaukums: Draugos ar mikroorganismiem

Cena: EUR 10,00 (cena norādīta bez PVN)

 

Grāmatas autore Robina Čatkena ir medicīnas doktore, Amerikas gastrointestinālās endoskopijas asociācijas biedre. Pašas un daudzu pacientu pieredze viņu mudinājusi meklēt saistību starp zarnu mikroorganismiem un daudzām mūsdienu veselības problēmām. Lai tās risinātu, autore izstrādājusi plānu Nedzīvosim sterili, ēdīsim veselīgi! Tas palīdz uzturēt līdzsvarā zarnu mikrofloru.

 

Mūsu senčus apdraudēja plēsīgi dzīvnieki un bads, toties viņiem bija draudzīgas attiecības ar sava gremošanas trakta daudzajiem mikroorganismiem. Paradoksāli – mūsdienās labās attiecības bieži vien sabojā tieši rūpes par mūsu veselību un dzīves kvalitāti. Pārmērīga antibiotiku lietošana, ūdens hlorēšana, ar ķīmiskām vielām un hormoniem bagāti pārtikas pusfabrikāti, mikroorganismus iznīcinoši pesticīdi, ķeizargrieziens dzemdību  atvieglošanai un citi šķietami  ikdienišķi faktori posta mūsu mikrofloru un bojā ne tikai gremošanas orgānus, bet visu organismu. Grāmatas autore  pauž pārliecību, ka jāatgriežas pie dabiskuma: tas ļaus uzveikt slimības, normalizēt svaru, iegūt harmonisku garastāvokli. Viņa arī uzskatāmi atklāj, kā to izdarīt: piemēram, kā iztaujāt ārstu par zāļu lietošanas nepieciešamību vai kā ierastos higiēnas līdzekļus nomainīt ar mums piemērotākiem. Būtiska grāmatas daļa atvēlēta receptēm, kas ļauj pagatavot garšīgas maltītes, kuras palīdz uzturēt mums nepieciešamos mikroorganismus.

 

Kad es studēju medicīnu, man mācīja, kā iznīcināt mikroorganismus cilvēkā. Ir pagājusi ceturtā daļa gadsimta, un tagad es mācu pacientiem, kā atjaunot savu mikrobiotu: ko ieteicams ēst, kā rūpēties par savu ķermeni un savām mājām, neaizdzenot prom mikroorganismus, ko pajautāt ārstam, kas iesaka jums antibiotikas, un vai var būt noderīgi probiotiķi.

  Robina Čatkena

 

Grāmatu tulkojusi Līvija Vulfa

Mīkstie vāki, 224 lappuses


Grāmatu apgāds Lietusdārzs

Starta ielā 22-12, Rīgā, LV-1006, tālrunis +371 26214327

© Lietusdārzs, 2011