attēls

Autors: Sogjals Rinpoče

Nosaukums: Tibetas dzīvo un mirušo grāmata

Cena: EUR 12.00 (cena norādīta bez PVN)

 

Budisma skolotāja Sogjala Rinpočes "Tibetas dzīvo un mirušo grāmata" atkal un atkal  izdota miljonos eksemplāru  daudzās valodās un valstīs.  Grāmatu kā mācību materiālu izmanto garīgas ievirzes augstskolas. Tās sniegtās mācības plaši pielieto medmāsas, ārsti un veselības aprūpes profesionāļi visā pasaulē. Arī grāmatas latviešu izdevums jau piedzīvojis plašu atzinību. Grāmata izdota atkārtoti tāpēc, ka daudziem tā ir gluži nepieciešama. Kāpēc? Balstoties senos budisma avotos, autors Rietumu lasītājam skaidro cilvēka dzīves un nāves nozīmi un attīstības procesus. Turklāt dara to tā, ka grāmata palīdz ne tikai ar prātu izprast, bet arī ar visu savu būtību uztvert mūsdienu cilvēkam parasti grūti pieņemamo miršanas un nāves jēgu.

 

Šī grāmata ir balstīta senos budisma avotos. Saskaņā ar budisma tradīciju Tibetas mirušo grāmatu sastādījis Padmasambhava, kurš dzīvojis 8. gadsimtā. Šo tekstu pierakstījusi viņa izcilākā skolniece Ješi Sogjala.

Tibetas mirušo grāmatas teksts ticis noslēpts Gampo kalnos Centrāltibetā, un vēlāk to atradis Karma Lingpa, kurš atšifrējis noslēpumaino tekstu un mutiski nodevis mācību savam dēlam. Vēlāk tā tika pierakstīta un kļuva par vienu no centrālajām Tibetas budisma kanoniskajām mācībām. Tekstus no šīs patiesi unikālās grāmatas Tibetas budistu lamas skandē pie mirstoša vai nesen miruša cilvēka, reizēm – pie aizgājēja attēla.  Apslēpta no lielākās daļas pasaules ilgāk nekā 1000 gadus, tikai 20. gadsimtā tā pirmoreiz tika iztulkota angliski, lai kalpotu gan kā akadēmiska grāmata, gan okultistu intereses objekts un hipiju dzīvesveida daļa. 

Grāmatā aplūkotas Tibetas budisma mācības par apziņas ceļojumu caur trīs nāves stāvokļiem jeb bardo – nāves brīdim, starpstāvoklim starp nāvi un atdzimšanu un pašam atdzimšanas procesam. Teksta centrālais vēstījums ir par to, ka nāve ir visvarenākā iespēja atbrīvoties no nebeidzamā ciešanu rata un pasaulīgās eksistences.

 

 Savukārt mūsdienās veidotās grāmatas autors, budisma skolotājs Sogjals Rinpoče savieno senās Tibetas mācības ar mūsdienu zinātnes pētījumiem par cilvēka miršanas procesu, nāvi un Visuma uzbūves pamatprincipiem. Augstu novērtējumu Sogjala Rinpočes darbam devis Viņa Svētība Dalailama: „Nāve un miršana ir Tibetas budisma un modernās zinātnes saskares punkts. Es uzskatu, ka abām šīm jomām būtu lielā mērā jāsadarbojas, lai ļaudis sasniegtu dziļāku izpratnes līmeni un gūtu lielāku praktisko labumu. Sogjals Rinpoče ir sevišķi piemērots, lai sekmētu šo sadarbību; dzimis un uzaudzis Tibetā saskaņā ar tās tradīcijām, viņš ir saņēmis mācības no vairākiem ievērojamiem lamām. Šī grāmata lasītājiem ne vien sniedz teorētisku skaidrojumu par nāvi un miršanu, bet arī piedāvā praktiskus paņēmienus, ka to izprast un sagatavot sevi un citus mierīgam un piepildītam ceļam.”

Grāmatu apgāds Lietusdārzs

Starta ielā 22-12, Rīgā, LV-1006, tālrunis +371 26214327

© Lietusdārzs, 2011