attēls

Autors: Eknats Eašvarans

Nosaukums: Bhagavadgīta

Cena: EUR 10,00 (cena norādīta bez PVN)

 

Eknats Eašvarans ir viens no 20. gadsimta diženākajiem garīgajiem skolotājiem. Viņa mācības par pārlaicīgo Austrumu gudrību ir tulkotas gandrīz trīsdesmit valodās, bet grāmatas – izdotas vairāk nekā pusotra miljona lielā tirāžā. Eknats Eašvarans ir tulkojis un skaidrojis mūsdienu lasītājiem upanišādas, vēdas un daudzus citus indiešu klasisko vērtību tekstus. Viņa ciešā draudzība ar Mahatmu Gandiju ļāvusi autoram izkopt mīlošu, sirsnīgu un labestīgu pasaules skatījumu, kuru viņš māca un skaidro arī  “Bhagavadgītas” komentāros.

 

Šajā “Bhagavadgītas” tulkojumā un komentāros Eknats Eašvarans palīdz lasītājiem izprast vēstījumu, kurš apslēpts vienā no svarīgākajiem indiešu rakstiem. Autors saista šo svarīgo grāmatu ar pasaules kultūras un vēstures notikumiem, izskaidrojot hinduisma nozīmīgākos priekšstatus un pasaules skatījumu, kā arī saistot tos ar Rietumu pasaules vērtībām un citām reliģijām.

 

Eknata Eašvarana “Bhagavadgītas” tulkojums ir dzejisks un precīzi atklāj Krišnas garīgo vēstījumu Ardžunam lielas kaujas priekšvakarā. Šajā senajā sarunā starp Ardžunu un viņa kaujas ratu vadītāju Krišnu ne vien atklājas Austrumu garīguma saknes un mācības, bet arī izskaidrotas daudzas mūsdienu pasaulē populāras darbības, piemēram, personības pašrealizācija, joga, dievišķā meklējumi un daudz kas cits. Garīgās un mistiskās prakses “Bhagavadgītā” smalki savijas ar ikdienas dzīves darbiem, vajadzībām un vēlmēm. Šī mūžsenā mācība nevis mudina nošķirt garīgos meklējumus un laicīgos pienākumus, bet gan sniedz pamācību, kā tos apvienot vienotā veselumā.

 

Nedusmojies, nenodari ļaunu dzīvai radībai, esi līdzcietīgs un maigs, izrādi labu gribu pret visiem. Izkop sevī enerģiju, pacietību, gribu, šķīstību, izvairies no ļaunuma un lepnības. Tad, Ardžuna, tu piepildīsi savu dievišķo likteni.

Bhagavadgīta 

 

 

No angļu valodas tulkojusi Dace Vanaga

Mīkstie vāki, 192 lappuses

Grāmatu apgāds Lietusdārzs

Starta ielā 22-12, Rīgā, LV-1006, tālrunis +371 26214327

© Lietusdārzs, 2011