attēls

Autors: Daniels G. Eimens

 

Nosaukums: Kā salabot dvēseles mikroshēmu. Smadzeņu un dvēseles saikne praksē

 

Cena: 10,00 Eur ( cena norādīta bez PVN)

 

 

 

 

Kur meklēt veselīgu dvēseli

 

Kopš seniem laikiem  cilvēkus nodarbinājusi doma par dvēseli. Jautājumu loks ir milzum plašs. Kur tieši tā “atrodas”? Kāpēc dažam tā ir mierīga, savukārt citam – itin kā svešu spēku apsēsta? Kāpēc mūsu dvēseles stāvoklis var būt ļoti mainīgs?

Apgāds “Lietusdārzs” laidis klajā grāmatu, kas palīdz rast atbildes uz šādiem jautājumiem: Daniela G. Eimena (Daniel G. Amen) plaši pazīstamo darbu “Smadzeņu un dvēseles saikne praksē”. 

Daudzi domā, ka dvēsele ir tāds kā “garīgs orgāns”, kas nošķirts no cilvēka fiziskā ķermeņa. Taču jau ģeniālais Viljams Šekspīrs ir dzejiski izteicies: “Smadzenes ir dvēseles trauslā mītne.” Savukārt šīs grāmatas autors smadzeņu un dvēseles kopību skata mūsdienu zinātnes un tehnikas iespēju apstākļos. Izpētījis vairāk nekā 12 000 smadzeņu attēlu, viņš uzskata, ka dvēsele nepavisam nav ēteriska. Tā ir reāla! Tai ir būtiska saikne ar smadzeņu darbību. Jaunākās smadzeņu izpētes tehniskās iespējas sniedz pierādījumus, ka tad, kad smadzenes ir veselas, mēs esam līdzcietīgi, apdomīgi, mierīgi un orientēti uz mērķu sasniegšanu. Toties tad, ja tās ir slimas vai bojātas, mēs esam neefektīvi un mūsu dvēselei un attiecībām ar Dievu ir grūti būt mierīgām, harmoniskām.

Dr. med. Daniels G. Eimens ir klīniskais neirobiologs un psihiatrs, eksperts “smadzeņu un uzvedības” jomās. Viņš vada klīnikas Kalifornijā, ASV, kurās veiksmīgi izārstēti simtiem tūkstošu pacientu. Vairākas desmitgades veltījis smadzeņu pētījumiem un psiholoģisku problēmu risināšanai, sarakstījis gandrīz 30 grāmatu par cilvēka smadzeņu darbību. Viņš tiek uzskatīts par pasaulē vadošo smadzeņu darbības speciālistu.

Dr. Eimenam ir plaša datu bāze ar smadzeņu attēliem, kas iegūti,

izmeklējot cilvēkus ar uzvedības problēmām. Viņa darbi publicēti

visā pasaulē. Apgāds “Lietusdārzs”  latviski jau izdevis šī autora grāmatas Uzmanības deficīta sindroms” un  “Smadzenes izmaina dzīvi”.

Šī grāmata pārliecinoši atklāj, ka starp smadzeņu darbību un

mūsu dvēseles stāvokli pastāv stipra atgriezeniskā saite: veselas smadzenes ir būtiski nepieciešamas veselai dvēselei, savukārt  vesela dvēsele  uzlabo smadzeņu darbību. Autors nepaliek šī atklājuma teorētiskajā “fāzē”. Viņš rāda, kā maksimāli izmantot šo saikni, lai uzlabotu savu dzīvi.

 

Smadzenes ir dvēseles mikroshēma. Tās ir aparāts, kas ļauj dvēselei, cilvēka būtībai darboties, kā nākas. Līdzīgi datora mikroshēmām, arī smadzenēm jādarbojas optimāli, lai būtu iespējams lietot dzīves programmas (piemēram, veikt bērnu audzināšanu, apgūt izglītību, pārdzīvot pusaudža vecumu, apgūt profesiju, izdzīvot laulību, tikt galā

ar pusmūža krīzi).

Daniels G. Eimens

 

 

No angļu valodas tulkojusi Dace Vanaga.

Mīkstais sējums, 264 lpp. 

 

  

Grāmatu apgāds Lietusdārzs

Starta ielā 22-12, Rīgā, LV-1006, tālrunis +371 26214327

© Lietusdārzs, 2011